ЦСКА победи с 3 гола разлика

Публикувано на: 28.05.2017 21:00

©Проспорт
Георги Кънчев, Борислав Ангелов и Сава Савов празнуват победата с феновете на стадиона.
 ЦСКА 1948 се класира за финала за излъчване на Столичен първенец, след като победи Локомотив БДЖ с 4:1. Борислав Трендафилов, Христо Митев, Калоян Стефанов и Георги Кънчев отбелязаха попаденията за „червените“.

Срещата започна с натиск на армейците. 12 минути след първия съдийски сигнал символичните гости останаха с човек по-малко на терена след директен червен картон на Александър Христов. Борислав Трендафилов откри резултата за „червените“ в 20-ата минута на мача. Осем минути след това Мирослав Андонов от състава на Локомотив БДЖ изравни. Малко по-късно Спас Спасов пропусна да извведе своя тим напред в резултата, след като уцели греда. Символичните домакини от ЦСКА все пак успяха да поведат отново с гол на Христо Митев в 37-ата минута.

Пет минути след началото на втората част численото превъзходство на ЦСКА изчезна, след като и Димитър Иванов получи директен червен картон. Футболистите на Валентин Илиев продължиха да търсят попадението, но късметът не бе на тяхна страна. Въпреки това, в 83-ата минута Калоян Стефанов успя да отбележи трети гол за армейците, а няколко минути по-късно и Георги Кънчев записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:1.

Във финала за излъчване на Столичен първенец ЦСКА 1948 ще се изправи срещу Надежда Доброславци.

Стартов състав на ЦСКА 1948: 66. Стоян Деспотов, 20. Георги Младенов, 25. Герман Петров, 14. Димитър Иванов, 15. Христо Митев, 4. Радослав Димитров (Георги Кънчев), 2. Атанас Кръстев, 17. Йоан Маринов (Калоян Стефанов), 32. Спас Спасов (Сава Савов), 21. Марио Димитров, 7. Борислав Трендафилов (Кристиян Петров, Борислав Ангелов)