Публикувано на: 02.10.2008 21:31

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Сердан Ташчи се пази от шпагата на защитника на Черно море Николай Домакинов
Черно море бе на крачка от класиране за груповата фаза на купата на УЕФА, след като седем минути преди края водеше с 2:0 при гостуването си на Щутгарт на стадион "Мерцедес Бенц" в Германия.

"Швабите" обаче успяха да върнат две попадения чрез Томас Хитцълшпергер в 83-ата минута и Марио Гомес в 95-ата минута и продължиха напред в турнира.

Варненци изиграха страхотен мач след нелепата си домакинска загуба в София преди две седмици с 1:2 и могат да бъдат доволни от представянето си в турнира на УЕФА.

Домакините пък демонстрираха най-доброто от прословутия германски дух и успяха да се вдигнат на щурм в самия край на срещата.

Рожденникът Йордан Юруков откри в 47-ата минута, използвайки грешка на Сердан Ташчи и вратаря Йенс Леман, а в 72-ата минута можеше да се превърне и в герой за тима си, но ударът му с глава бе спасен от вратаря.

В 80-ата минута обаче чудото се случи! Отново бивш играч на ЦСКА - Георги Илиев, се разписа и Черно море поведе с 2:0 десет минути преди края на мача.

Само три минути по-късно обаче Щутгарт намали чрез Хитцълшпергер, а когато всички очакваха продълженията, голмайсторът на германците Марио Гомес заби втори гол и прати тима си в групите на УЕФА.

Щутгарт - Черно море 2:2 (общ резултат 4:3)
0:1 Юруков (47)
0:2 Г. Илиев (80)
1:2 Хитцълшпергер (83)
2:2 Гомес (90+5)