Локомотив наби много Миньор в Мездра

Публикувано на: 19.03.2009 18:13

Автор: Гаро Тахмисян

©Нетинфо
Локомотив (Мездра) победи Миньор (Перник) с 3:1 в мач от XVIII кръг на „А” футболната ни група. Домакините стигнаха до преднина от три гола до 70-ата минута и записаха първи три точки в актива си след началото на полусезона. Автори на головете за Локомотив бяха Симонович (2) и Симоеш. Почетният гол за Миньор вкара Петров.

Мездренският тим изпреварва на 7-ото място Сливен, като има 26 точки в актива си. Перничани пък са на две точки от опасната зона.

Срещата в Мездра се разви изключително динамично. И двата отбора имаха много положения за гол. Перничани започнаха по-добре и доминираха в първите петнадесет минути. В 21-ата обаче Саша Симонович изпълни отлично пряк свободен удар и топката мина покрай стоящия на едно място вратар на Миньор Георги Шейтанов и влезе в неговата мрежа. До края на полувремето Миньор можеше да стигне до изравняване чрез Горан Янкович, докато Любомир Тодоров бе на изгодна позиция за състава на Локо (Мз).

След подновяването на играта Миньор бе много близо до изравняване. Костадин Хазуров бе изведен вляво в наказателното поле, но стреля във външната част на мрежата. Малко по-късно Саша Симонович претендираше за дузпа на другия край на полето, но повторенията ясно показаха, че съдията Кольо Данев от Варна е взел правилно решение да не даде 11-метров наказателен удар.

В 64-ата минута Костадин Марков от състава на Миньор засече кълбото от воле извън пеналтерията и затрудни максимално Юлиан Левашки, който се разтегна, за да избие. Това може би бе най-красивото изпълнение в мача.
Локо (Мз) успя да вкара два бързи гола, съответно в 68-ата и 70-ата минути и с това предреши срещата. Най-напред в 68-ата минута Саша Симонович бе най-съобразителен при едно изпълнение на ъглов удар. Две минути по-късно Уго Симоеш стреля извън наказателното поле и прати топката за трети път в мрежата на Шейтанов. В 78-ата минута Христо Господинов нахлу отдясно и върна към Петър Петров, който с удар от границата на наказателното поле намали резултата на 3:1.

След срещата Локо (Мз) заема 7-ото място във временното класиране с актив от 26 точки, с две пред Сливен и с една зад Славия. Миньор запази 12-ата си позиция с 18 точки, с 2 над Спартак (Вн) и Вихрен.