Литекс отпадна с чест след 1:1 на ''Вила Парк''

Публикувано на: 02.10.2008 23:49

Автор: Петко Борисов

©Интернет
Литекс направи престижно равенство 1:1 при гостуването си на Астън Вила, но въпреки това не успя да се класира за груповата фаза на купата на УЕФА. Преди две седмици бирмингамци спечелиха в Ловеч с 3:1 и си осигуриха място напред.

"Оранжевите" не разочароваха с играта си на стадион "Вила Парк" в Бирмингам и се възползваха отлично от решението на мениджъра на англичаните Мартин О'Нийл, който реши да даде почивка на доста от титулярите си.

Българският национал Стилиян Петров пък бе с капитанската лента на отбора си.

Дори и с част от резервите си обаче домакините натиснаха още от самото начало и логичното се счули в 27-ата минута - Пламен Николов изпусна Марлън Херууд, който навлезе в наказателното поле на Литекс и простреля Тодоров в далечния му десен ъгъл за 1:0.

На почивката Станимир Стоилов замени инертния Дуду с Момчил Цветанов и играта на Литекс потръгна. В 52-ата минута Уелингтом навлезе в наказателното поле на Астън Вила и там бе фаулиран от Карлос Куеяр - дузпа за българите!

От бялата точка Уилфред Нифлор технично прати топката в обратния ъгъл на Брад Фридел и изравни - 1:1.

Англичаните продължиха с атаките и в 76-ата минута Ашли Йънг нацепи гредата с хубав удар от 6-7 метра. До края на срещата обаче не се случи нищо кой знае колко интересно и така и последният български участник в турнира на УЕФА отпадна.

Астън Вила - Литекс 1:1 (общ резултат 2:4)
1:0 Хеърууд (27)
1:1 Нифлор (53)