ЦСКА би с 2:0 и дръпна в "Бундеслигата"

Публикувано на: 30.09.2017 19:09

Тони Стоичков
ЦСКА взе чиста победа с 2:0 над Банско, на стадион "Свети Петър" и дръпна еднолично на върха, след поражение на Вихрен от Миньор с 1:2, в Перник. По този начин софиянци, със своите 23 точки актив са на 4 пред Вихрен, който досега бе втори и на 2 пред Септември Симитли, спечелил домакинска победа над Ботев Ихтиман с 5:0 и Хебър, който се разправи с Беласица, с класическа победа - 3:0.

Двата отбора изиграха мъчително за зрителите първо полувреме, но през втората част армейците вдигнаха темпото и много бързо реализираха попадение чрез Хаджиниколов и Тони Стоичков. Имаха и други ситуации за увеличаване на голото съотношение в мача.

В този двубой на доста грапавия терен в Банско не дава повод за персонални оценки. В случая отборът успя да вземе важна победа и да продължи напред.

С днешните два гола ЦСКА вече е едноличен лидер и като нападение в "Бундеслигата". Армейците имат общо 23 гола в изиграните 9 кръга. Толкова има и Септември Симитли.
Етикети: Банско, ЦСКА, 1948, 0:2