ЦСКА даде "Свободно!" на Свобода със 7:0

Публикувано на: 14.03.2018 21:33

©cska1948.bg
Пламен Йорданов и талисманът
ЦСКА победи със 7:0 Свобода Пещера в първото си пролетно домакинство.

Петко Петков откри с глава в 17-ата минута след заучено разиграване от корнер с Хаджиниколов. До почивката резултатът се задържа.

След паузата армейското торнадо отвя за минути гостите. Комбинациите между резервата Томислав Павлов и Калоян Стефанов бяха смъртоносни. Последният изведе Хаджи сам срещу вратаря в 48-ата минута и халфът покачи на 2:0. Нов пас на Павлов към Стефанов изстреля крилото зад защитата. Калата подаде към Петко Петков и за тарана не беше трудно да отбележи за 3:0.

Гол номер 4 беше абсолютен красавец. Бранителят Евгени Гроздин се завъртя и от 22 метра прониза с левия крак вратата на Пещера точно до гредата.

Дойде часът на резервата Цаковски. Нападателят се разписа два пъти за 120 секунди. Първо чукна хитро топката покрай вратаря след индивидуален пробив. После беше изведен сам от Томислав Павлов и не сбърка.

Буквално в последните секунди дойде моментът и на Томи. Халфът изпълни брилянтен фаул от границата на пеналта за 7:0.

Лъвчето-талисман дебютира на мач и награди победителя в традиционната томбола между зрителите. Топка с автографи на футболисти и треньори спечели  Пламен Йорданов, един от лидерите на старата врачанска агитка в Сектор "Г" на поругания стадион "Българска армия" и преподавател на тема "ЦСКА" на куп известни тартори в сектора. Види се, не всички са внимавали. Но винаги има  поправителен.

Уникалният тунел от платна с огромни снимки от историята и настоящето на ЦСКА посрещна зрителите и пожъна успех. Всички си направиха селфита и клипчета от невижданата по родните стадиони красота, отбелязва официалният сайт на червените в информационен материал.

СЪСТАВИТЕ:

ЦСКА: 33. Ем. Михайлов, 39. Кр. Михайлов, 5. Котев (к), 3. Зюмбулев, 27. Гроздин, 22. Васев (62 - 30. Георгиев), 29. Христов (46 - 10. Павлов), 11. Стефанов, 77. Хаджиниколов, 99. Гущеров, 19. П. Петков (60 - 8. Цаковски)

Свобода:
12. Томов, 4. Камов, 14. Димитров, 20. Михов, 18. Динчев (65 - 11. Дечев), 17. Джамов (55 - 2. Иванов), 9. Въндев, 10. Т. Зайков, 13. Отман (55 - 8. Отман), 16. Лазаров, 15. Д. Зайков