Калоян бродира името си с гол срещу Лацио - Проспорт.бг

Калоян бродира името си с гол срещу Лацио

Публикувано на: 07.04.2018 17:42

Калоян Кръстев
 Силен, по-силен, най-силен Калоян Кръстев бродира футбол срещу Лацио при победата с 1:0 и негов гол, в мач от 21-ия кръг на Примавера.

Младежкият национал, който за два месеца направи истински лъвски скок в развитие, предложи всичко, което би могъл да експонира български нападател. Пропуск, гол, асистенции, картон за симулация.

Във всеки случай нямаше ситуация в двубоя, в която миришеше на гол за домакините, в която да не бе замесен доскорошният 19-годишен нападател на Славия.

В 28-ата минута на мача Калоян пропусна и от чиста позиция стреля над вратата. Но пък и никой от столичани не успя да го блокира и надиграе в ситуацията. Нашият вече демонстрираше явно превъзходство и невъзможна задача за пазачите си.

Моментът на истината за Кръстев дойде в 41-ата минута, когато не остави никакви шансове за лацианите и разстреля албанския им вратар Марко Алия. 1:0.

Началото на второто полувреме бе буря "Ала Кръстев". Още в 47-ата минута централният нападател отново надигра централните защитници и подаде на непокрития Патарело, но той не успя да уцели вратата от непосредствена близост и да удвои.

В 50-ата минута Калоян отново матира защитата, бе атакуван от вратаря Алия и се оказа на земята. Арбитърът обаче реши, че това е капан на българина и му вдигна жълт картон за симулация.

До края мощната игра на Кръстев продължи и само лошият шанс спаси Лацио от погром. Кръстев вече имаше гол в актива си. Преди два кръга той вкара и при гостуването на Наполи, мачът срещу който завърши несправедливо 2:2. Болоня и Кръстев просто имаха превъзходство тогава и загубиха точки.

Съотборникът на Кръстев в националния отбор Петко Христов, негов връстник и бивш съотборник в Славия е в групата на Фиорентина за гостуването на Рома в двубоя от Серия А.

Съставът на Болоня срещу Лацио: Равала, Мантовани, Бриняни, Буси, Фработа, Кингсли /70-Мадза/,Кодзари, Патарело /81- Палакани/, Кръстев, Валенсия /88-Джини/, Мутон.