Публикувано на: 03.10.2008 02:44

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Шевченко си спомни радостта от головете в любимия му Милна
Андрий Шевченко отново се разписа за Милан след двегодишна пауза, с което донесе успеха на "росонерите" при гостуването на Цюрих срещата-реванш от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА. Украинецът бе точен в 70-ата минута, въползвайки се от извеждащо подаване на  Роналдиньо.

Това бе първи гол за 32-годишният Шевченко с екипа на Милан от март 2006 година насам, когато вкара за „росонерите” при победата с 3:1 над Олимпик (Лион) в четвъртфинал реванш от Шампионската лига.

След победата си днес Милан отстрани Цюрих с общ резултат 4:1 и си осигури място в групите на Купата на УЕФА.

Лошата новина за наставника на италинския гранд Карло Анчелоти е контузията, която получи Каха Каладзе, който напусна принудително и бе заменен от неостаряващия Паоло Малдини.

В друга среща от турнира холандсакият гранд Аякс не бе затруденен от екзекутора на Локомотив (София) - сръбския Борац (Чачак), и го победи в срещата реванш с 2:0 на „Амстердам Арена” след 3:1 в Сърбия.
Етикети: шева, милан