Алекс с решаващ гол за победа на Пескара

Публикувано на: 03.02.2019 18:08

Алекс Кирилов - крайният в дясно.
Гол с левия крак на Александър Кирилов стана решаващ за победата на Пескара при домакинството на Фоджа с 3:1.

Лесният мач срещу гостите не се състоя и те имаха сериозно присъствие през първото полувреме, дори можеха да поведат в резултата. В 40-атат минута обаче, българският централен нападател пресира защитата, отне топката и даде начало на бързо разиграване, зъвършило с дузпа в полза на Пескара за подсичане на Агбонифо. Наказателният удар бе превърнат в гол от Де Марцо.

Веднага след поновяването на играта Фоджа стигна до изравняване, но радостта на момчетата на треньора Акуавива бе кратка, защото дойде решителната изява на Алекс Кирилов. В 50-ата минута за първи път пас стигна до русенеца, той обработи светкавично и разстреля със силния си ляв крак иначе отличния в мача вратар Матера.

Резултатът се задържа до самия край. Алекс бе заменен 2 минути преди да изтече редовното време и обра аплаузите на публиката.

В даденото продължение, в 92-ата минута, след груба грешка в защитата на Фоджа, послидва незабавен фалцов изстрел на Де Марцо, който прониза излезлият напред Матера.

Миналия кръг Кирилов реализира при гостуването на Беневенто за победа с 4:3.

Алекс премина в Пескара през летния трансферен прозорец. Роден е на 22.02.2002 година и висок 190 см.