Несебър със Сава Савов направи 1:1 с Поморие

Публикувано на: 02.03.2019 21:32

©sportal.bg
Сава Савов
 Несебър и Поморие изиграха атрактивно съседско морско дерби с краен резултат в миролюбиво съотношение 1:1, от първенството на Втора лига.

В двата състава са концентрирани много бивши юношески и младежки национали, отлично познати играчи от професионалния футбол, включително в елитните български клубове.

Георги Петков откри в 20-ата минута головата сметка на Поморие, много скоро и бившият младежки национал Живко Петков бе до допадение.

Пред Иван Цачев се откри възможност да изравни още прпез пъвата част, но не успя да преодолее вратаря на поморийци.

Реджеп Халил изравни в 65-ата минута на мача, а почти веднага след него Галин Димов бе на път да стигне до пълне обрат, но и той, като връстника си Цачев, не успя да вкара топката в мрежата.

Цял мач и много работа хвърли отлично познатият бивш юношески национал и играч на най-високо ниво Сава Савов. Роденият през 1996 година халф премина при несебърци непосредсвено преди началото на първенството, но веднага спечели доверието и се наложи в основните 11 на отбора от черноморския град.