Калоян Кръстев съсипа Читадела с 2 гола при гостуване, първият със спиращо дъха воле

Публикувано на: 08.03.2019 17:55

©iamnaples.it
Калоян Кръстев
Калоян Кръстев съсипа Читадела и продължи ударната си серия в младежката формация на Болоня.

Калата бе основната фигура за обрата срещу Парма миналата седмица от 0:2, като асистира и сам реализира гол, а днес вкара 2, при победата с 4:0 над Читадела, като гост. Домакините се държаха за 0:0 през първото полувреме, но в 49-атата минута на мача българският младежки национал наниза гол от страховито воле за украса на силната му игра до момента. В 55-ата Раби покачи на 2:0.  7 минути по-късно, отново българинът оформи класиката и малко по-късно бе заменен за заслужена почивка, а десният бек Барнаба оформи крайния резултат 4:0.

След силните игри на Калоян през последния месец, идната седмица се прибира за сбор на младежкия национален отбор. Заедно с него си пристигат близнаците Петко Христов от Фиорентина, който трупа опит в Тернана и преотстъпеният от Славия на Козенца Андреа Христов. Андреа вече дебютира за вълците в Срерия Б, след като премина при тях преди месец.