ЦСКА 1948 еднолично на върха след шоу и мъжка битка в Горна Оряховица

Публикувано на: 26.08.2019 20:31

Калоян Стефанов
ЦСКА 1948 се върна еднолично на върха във Втора лига с 18 точки от 6 кръга, след уникална драма в Горна Оряховица при 2:2 след 2 минути от 4-минутното продължение.

В двубоя имаше общо 3 дузпи, 2 за софиянци, но този път Станислав Тодоров, който е бил намесван при много скандали, нито за миг не бе център на внимание. Истината е, че двубоят бе изключително мъжки на извънредно наводнения терен, който елиминира способността на ЦСКА да разиграва с много пасове. Двубоят защити очакванията за второ по значимост дерби в Професионалната лига през тази седмица.

Очаквано за познаващите българите във футбола, Локомотив ГО не се предаде и бе близо поне до точка.

На практика невъзможен за опазване Калоян Стефанов и опасен все още Деян Христов. Силна лидерска защита на домакините. Изпитаните бойци Харизанов и Фиданин. ВРатар с невероятно бъдеще, ако е здрав.

Така челото се запазва окупирано от трите софийски тима във Втора лига. ЦСКА 1948 - 18 точки, Септември - 15  и Локомотив - 12.

Локомотив ГО - ЦСКА 1948 2:3 (2:1):

1:0 Атанас Фиданин - 5 д.;
1:1 Денислав Александров - 37;
2:1 Деян Христов - 45;
2:2 Антон Гущеров - 54 д.;
2:3 Антон Гущеров - 90+3 д.