2 минути не стигнаха на Алекс Кирилов и Козенца за дузпи срещу Наполи

Публикувано на: 25.09.2019 23:54

Алекс Кирилов
Само две минути не стигнаха на Козенца, за да стигне до дузпи при гостуване на Наполи за Купата на Италия при вторите отбори - Примавера.Част от отбора на вълците бе и Алекс Кирилов, който изигра може би най-силния си мач до момента в Италия от преминаването му на Ботуша през лятото на 2018 година.

В 13-ата минута на второто продължение, след 1:1 в редовното време, Козенца допусна гол и отпадна от битката за купата.

Единодушно е мнението, че южняците изненадаха с отличен футбол и брилянтна тактическа дисциплина, като дори поведоха в резултата чрез Ликардело в 18-ата минута. В 49-ата Врикис върна паритета, а в продължението Палмиери направи радостта пълна за неаполитанците само две минути преди да изтече и второто продължение.

За силната игра на Кирилов в мача говори и непривичния жест на треньора Фереро, който отиде и лично поздрави българина след края на мача за лидерското себераздаване до последната минута. Алекс премина в по-горната възрастова група от Пескара, където стана втори голмайстор на отбора до 17 години още в първия си сезон на Апенините.

Рафаил Пърликов. Преминалият от Славия 196-сантиметров, 17-годишен централен защитник до момента се представя блестящо на тренировките. Всички документи са готови и задействани, очаква се разрешението на ФИФА за картотекиране. Всеобщо е мнението, че в първия миг, в който административния въпрос бъде решен, Пърликов ще застане на титулярна позиция за Примавера на Козенца.