ЦСКА 1948 прати Дунав бит за Русе, Етър се предаде край брикетената фабрика

Публикувано на: 26.09.2019 21:27

Комбинация: Васил Шопов - Денислав Александров и завършващ голов удар на Антон Гущеров, само след минута игра и комбинация: Васил Шопов - Антон Гущеров със завършващ голов изстрел на Денислав Александров се оказаха напълно достатъчни за победата на ЦСКА 1948 над първодивизионния Дунав от Русе с 2:1 в мач от 1/16-фиалите от турнира за Купата на България.

Надеждата и трептенията при изравнителния гол на Щерев за русчуклии се изрази в мигновено заглавие в Глобалната мрежа :"Дунав сащиса ЦСКА 1948...", но бе очевадно, че опитните нямат аргументи срещу червените от София.

Людмил Киров се присъедини към наставниците, които гледат и не виждат. ЦСКА излезе отново със защитна линия с ужасяващ среден ръст и която е нормално да се предполага, че няма да бъде в комфорт при центрирания. Особено при по-високите офанзивни играчи на Дунав.

Напълно заслужевна победа на ЦСКА, която при повече концентрация можеше да набъбне унизително в последните минути.

И ако поражението на Дунав едва ли е най-голямата изненада в турнира, то отпадането на Етър съвсем не е така очаквано. Болярите се предадоха в края на мача край брикетената фабрика. С голове на Карадайъ и Антон Огнянов, Ботев Гълъбово поведе  за две минути - 66-а и 68-а. Търновци опитаха да наваксат, изпуснаха дузпа и вкараха гол, но това бе всичко. 2:1 за Ботев.

Жребият за осминафиналите от турнира ще се тегли на 2 октомври. Ето всички резултати и пълната група от ТОП 16 на състезанието:

Спартак Плевен - Септември 3:4 ;
Хебър 1918 - Арда 0:2;
Балкан Ботевград - Локомотив Пловдив 0:3;
Поморие - Берое 0:2;
Черноморец Балчик - Витоша Бистрица 0:4;
Спартак Варна - Левски 1:5;
Миньор Пк - Ботев Пд 1:2;
Загорец - Славия 0:4;