Калата и Локо ГО спряха Монтана с 2:1

Публикувано на: 19.10.2019 21:33

Калоян Стефанов
Калоян Стефанов и Локомотив ГО направиха услуга на загубилият в Ерден отбор на ЦСКА 1948 с 2:3 и задържа на същото разстояние един от претендентите за промоция в елита - Монтана, като го победи с драма и 2:1 в Горна Оряховица.

Именно Стефанов бе замесен в развръзката, в последната минута, когато спочели ъглов удар, след който Деян Христов вгара победния гол за железничарите.

В този мач Карлата влезе от резервната скамейка, поради незначителни несгоди, но си свърши блестящо работата през последните 30 минути от мача.

Локомотив поведе в 26-ата минута с гол на Стивън Славков, но Атанас Илиев изравни в 89-ата минута. Сякаш всичко бе ясно. Но не съвсем.

Пробивът на Стефанов се оказа решаващ за финална голова ситуация за Локомотив и победен изход от почти безнадеждна ситуация.

На 24 октомври, в междинен кръг Локомотив гостува на Поморие, а на 31 октомври на Пирин в Благоевград.

Монтана пък има две поредни домакинства срещу Струмска слава и прекия конкурент за промоция Септември.