България до 19 би Черна гора в Турция

Публикувано на: 13.11.2019 15:39

Националният отбор до 19 години направи много широка крачка към класиране на следваща фаза, след победа с 3:1 над Черна гора в Турция. В другият мач домакините надделяха над Армения с 2:0.

В спортния комплекс на "Емир Хотелс 2" избраниците на Ангел Стойков имаха много добрия шанс да поведат с 1:0 още в 4-ата минута, с гол на Тонев още в четвъртата минута. Черна гора изравни още в 14-ата чрез Вуянович.

Двата отбора се вкопчиха в много здрава битка и пропуски.

Все пак, в 83-ата минута, капитанът Владо Николов вкара от дузпа за нарушение на Османович срещу Ангелов.

В даденото от съдията продължение на срещата, в 93-ата минута, халфът на Слави Филип Кръстев сложи точка на спора с гол за 3:1. Голът дойде след бързи действия, след пряк свободен удар за ... Черна гора, изпълнен недобре от Вукотич.

На 16 ноември България излиза, в 12 часа, срещу Армения.