Божинов титуляр за победа на Ман Сити

Публикувано на: 22.03.2009 18:59

Автор: Костадин Савов

©daylife.com
Българският национал Валери Божинов започна като титуляр при домакинската победа с 1:0 на Манчестър Сити над Съндърланд. Нападателят остана на терена до 65-ата минута, когато бе заменен от Крейг Белами. Освен това Божинов си заработи и жълт картон в 18-ата минута.

Това беше първи мач на национала като титуляр за първия отбор през новата година, след като дълго време лекуваше контузия. Единствения гол в срещата реализира Мика Ричардс в 56-ата минута с глава. Защитникът засече центриране на Елано от фаул. Не прекият свободен удар бе отсъден за нарушение срещу Божинов.

Гостите, за които това беше 14 загуба за сезона, пък играха повече от час с човек по-малко. Още в 14-ата минута Маккартни получи директен червен картон и остави отбора си с намален състав.