Арес донесе първа титла в историята на академията и в историята на Prosport 10

Публикувано на: 28.06.2020 23:06

Шампиони
Неделя, 28 юни 2020 година, поставя началото на верния път към титлите на още една възраст на  нашите партньори от футболна академия Арес, на която Проспорт 10 ЕООД има честта да бъде технически спонсор.

Сборен отбор на родени 2008-а и 2009 година спечели турнира "Футболни звезди в България", игран от петък до днес на стадиона на Черноморец в Бургас. Столичани стигнаха до титлата без загуба, с най-добра защита и най-добро нападение.

Арес спечели, след пресявките полуфинала срещу Черноморец с 3:1, а на финала попиля Нафтекс, но победи едва с 2:0, след още две греди, куп пропуски и отменен гол.

Денис Ангелов грабна награда за най-добър вратар.

Вратарят на отбора Денис Ангелов бе отличен за най-добър страж на турнира. Росен Танев, създадетелят и сърцето на академията води децата, заедно с Василий  Шаламанов, а вратарят е възпитаник на Крис Дяков, част от приключенската история на ЦСКА 1948 в Областна група.

В турнира при по-малките, родени след 1 януари 2010 година, Арес се представи със сборен тим от деца родени 2010, 2011 и 2012 година. Нормално изпита някои несгоди в резултата. Рая Ангелова бе единственото момиче в състезанието. Изигра всички мачове и бе наградена за най-полезен играч.Освен всичко Рая бе и най-малкият по възраст участник в състезанието.

Рая Ангелова

Проспорт 10 приветства децата и техните треньори с първата шампионска титла за тази възраст в кратката история на  академията. Досега отборът имаше в актива си от 7 различни надпревари, 4 втори места, 1 трето и 1 четвърто.

Припамняме девиза на Академия Арес: СЪДБАТА ПОДКРЕПЯ СМЕЛИТЕ И УСЪРДНИТЕ!