България победи Вестфалия с 3:1, Левски и Це еС Ка А тире София бойкотираха сбора

Публикувано на: 07.04.2023 20:41

Стартовият състав на България.
Юношеският национален отбор на България до 16 години победи селекция на провинция Вестфалия с доста приличен стил и характер. Йордан Петков направи максималното, за да се справи със сложната задача да не разполага с всички повикани на лагера, защото клубове което по традиция се правят на интересни при повикванията не са пуснали своите. Лагерът не е в план по УЕФА или ФИФА, но с пряко отношение към формирането на боеспособен отбор за квалификации.

В 20-ата минута капитанът Кристиян Горянов, който направи отличен и лидерски мач, вкара директно от прак свободен удар. Преди това нашите пропуснаха дузпа за некоректна игра срещу Драганов. При 1:0 за българската селекция завърши и първото полувреме.

През втората част българите вдигнаха скоростта, а техничната игра стана непосилна за гостите. Но вместо да удвоят, юношите ни допуснаха изравняване от почти нулева ситуация и балонно центриране от дясно на германската атака. Отлично игралият вратар на Майорка Николай Страшников се поколеба и беше късно да отрази удара с глава на Топали, който успя да надхитри Радослав Караманов. Самият Радослав работи отлично и изигра много добър мач.

Българнсски таланти бързо се окопитиха, а Самуил Мечев започна сериозно да тормози по десния фланг. Така в 78-ата минута висока преса на Ивайло Диминтров и Виктор Илиев доведе до пас към Сами Мечев, който бе спрян с нарушение. Крилото на ЦСКА 1948 само застана зад топката, центрира по брилянтен начин, а Валери Владимиров, който игра лидерски в мача заби неспасяемо с глава.

Опитът за контрадействия на германските избраници на Рене Хекер отвориха пространства за контрадействия, при едно от които се стигна до 11-метров наказателен удар и този път българите не пропуснаха. Павел Златанов оформи крайния резултат на 3:1.

Късата скамейка принуди Йордан Петков да извади Георги Ангелов от халфовата линия, като за хокейна почивка, и след десетина минути го върна отново на терена. Жоро пристигна за сбора от Каталуня.

Стартов състав на България: Николай Страшников, Мартин Портарски, Валери Владимиров, Георги Ангелов, Николай Любомиров, Радослав Караманов, Самуил Мечев, Павел Златанов, Владимир Драганов, Дилян Шишманов, Кристиян Горянов. През втората част в игра влезнаха Антоан Манасиев, Ивайло Димитров, Виктор Илиев.

Бойкот на лагера направиха редовните заподозрени в подобен тип заинтересованост за националните отбори от Левски и Це Ес Ка А тире София. Поради такъв бойкот преди време беше "сготвен" Любо Божанков.

За да няма съмнения срещу кого играха българите, то ще споменем, че Вестфалия е с 18 милиона население, там е институцията Борусия Дортмунд, емблематичният Шалке 04 и традиционини Бохум, момчетата на които са 99 процента от селекцията на германската провинция.

Във вторник, 11 април, щи има втори тренировъчен мач между двете формации.