Софийският Локомотив прегази и "канарчетата"

Публикувано на: 23.03.2009 18:53

Автор: Костадин Савов

©БГНЕС
Локомотив (София) разгроми Ботев (Пловдив) с 4:0 и се приближи на точка до четвъртия в класирането Литекс. По два гола за успеха на столичните "железничари" вкараха Зоран Балдовалиев и Мартин Камбуров.

Двубоят се игра на стадион "Българска армия" заради наказание на Ботев, предизвикано от хулиганските прояви на феновете на "канарчетата" по време на мача с Левски. Привържениците на Ботев и този път проявиха невъздържания си нрав, като в средата на първото полувреме се сбиха  помежду си.

Зоран Балдовалиев откри резултата в 27-ата минута със силен удар от 25 метра. Малко преди почивката отново той удвои преднината на Локомотив с глава след хубав пробив на Димо Атанасов отляво. След почивката Локомотив продължи да доминира и с лекота стигна до убедителната победа.

В 58-ата минута Мартин Камбуров направи пропуск, но три минути по-късно се реваншира и преднината на Локомотив стана класическа, след като финтира трима противникови защитници и за трети път прониза Лилчо Арсов. Пет минути по-късно Балдовалиев се озова на върха на атаката, но останал сам срещу Арсов пропусна да оформи своя хеттрик.

До края символичните гости бяха пълни господари и превъзходството им се увенча с още един гол, отбелязан от Мартин Камбуров. Нападателят бе изведен сам срещу Лилчо Арсов в 76-ата минута, преодоля го и на празна врата оформи крайното 4:0. Загубата задълбочи кризата в тима на Ботев, който остава предпоследен в таблицата на "А" група и е сред сериозно застрашението от изпадане отбори.