Младежите победиха Академик в контрола

Публикувано на: 26.03.2009 19:03

©pfcslavia.com
Марио Кирев
 Младежкият национален отбор на България победи с 3:1 Академик (София) в контрола, играна на едно от помощните игрища на спортен комплекс „Герена”. Това бе последен мач на представителния ни отбор преди квалификация срещу Казахстан, която ще се играе следващата сряда.

Контролната игра бе в три полувремена, като първите две бяха по 30 минути, а последната част – 45. Точни за тима на Иван Колев бяха Златков в 39-ата минута, Тонев в 94-ата и Димитров в 95-ата минута. За Академик се разписа Будинов в 40-ата минута.

През първата част двата отбора не успяха да си отбележат гол. В 9-ата минута Мариян Огнянов навърза няколко играчи, стреля, но топката срещна гредата. В 17-ата Огнянов отново опита късмета си от пряк свободен удар, но топката отново срещна рамката на вратата.

В 39-ата минута Дани Златков откри резултата в полза на националния отбор. Той вкара топката във вратат след груба грешка на стража на Академик Михайлов. Минута по-късно равенството бе възстановено. Будинов стреля от границата на наказателното поле и вкара топката във вратата на Марио Кирев.

В 61-ата минута, селекционерът Иван Колев замени половината отбор и нивото на игра спадна. Все пак играчите на националния ни тим стигнаха до своето. В 94-ата минута Александър Тонев стреля силно и вкара топката в сглобката на вратата – 2:1. Това обаче не беше всичко. Минута след това Радослав Димитров-Меси вкара за 3:1 и с това оформи крайния резултат.