Публикувано на: 03.10.2008 18:02

Автор: Петко Борисов

©plovdiv24.bg
Димитър Илиев (вдясно) донесе победата на Локо (Пд)
Локомотив (Пловдив) спечели с 3:2 дербито със съименика си от София в първия мач от 8-ия кръг на "А" група и записа втора победа от началото на сезона.

В герой за домакините се превърна новото попълнение Павле Делибашич, който се разписа два пъти във вратата на сънародника си Игор Бонджулич през първата част.

Мачът бе ръководен от завърналия се скандален арбитър Христо Ристосков и бе наблюдаван лично от шефа на Съдийската комисия Димо Момиров.

В 32-ата минута Делибашич направи 1:0, използвайки подаване на Горанов, а само две по-късно сърбинът удвои резултата с бомбен шут с левия крак в горния ляв ъгъл на вратата на столичани.

Малко след началото на втората част гостите успяха да върнат едно попадиние чрез Владимир Джилас - Иво Иванов открадна топка от Кюмюрджиев, изведе съотборника си в чиста позиция и бившият играч на Локо (Пд) намали на 1:2.

Само две минути по-късно друг бивш футболист на "смърфовете" - Христо Златински, изведе Балдовалиев сам срещу вратаря Ставрев и македонецът изравни резултата.

В 70-ата минута обаче ходилият на проби в Челси Димитър Илиев засече с глава центриране на Писаров и донесе победата за пловдивчани.