Италия загуби две точки от Ирландия - 1:1

Публикувано на: 01.04.2009 23:53

Автор: Гаро Тахмисян

©daylife.com
Ранната радостт на Виченцо Якуинта и неговите съотборници.
Италия и Ирландия завършиха при резултат 1:1 в последен мач от нашата група 8. Попаденията бяха дело на Винченцо Якуинта в 10-ата минута за Италия и на Роби Кийн в 86-ата.

Гостите можеха и да се поздравят и с победата, след като в края на мача изпуснаха няколко ръзможности да се разпишат.

Иначе в 4-ата минута на срещата съдията Волфганг Щарк показа доста спорен червен картон на Пацини и Италия остана
с 10 човека на терена.

В 10-ата Пирло изведе отлично Гросо, той между трима защитници подаде към Якуинта и нападателят на Ювентус откри резултата. След гола домакините продължиха да бъдат по-активните на терена. В 32-ата минута Гросо центрира от дясно, стажът Шей Гивън увисна под топката, която попадна в Андреа Пирло, но той от непосредствена близост не успя да се разпише.

В 40-ата Стивън Хънт пропусна отлична възможност да изравни резултата. Той стреля от 30 метра, но Буфон със сетни усилия отклони кълбото, което срещна горната греда.

В първите минути на второто полувреме играта бе равностойна. В 83-ата Кийн пусна много добра топка към Килбейн, но той от около 10 метра не успя да се разпише във вратата на Буфон. Това стори самият Кийн в 86-ата минута след разбъркване е наказателното поле. Той се оказа най-съобразителен и от точката за изпълнение на дузпи, вкара топката във вратата на Буфон.

Стартовите състави на двата тима:

Италия: Буфон, Дзамброта, Канаваро, Киелини, Гросо; Бриги, Пирло, Де Роси; Пепе, Пацини, Якуинта;

Ирландия: Гивън; МакШейн, Дън, О’Шей, Килбейн; Кю, Уилан, Андрюс, Хънт; Дойл, Кийн.