Младежите загубиха с 0:2 гостуването на Казахстан пред 9 000

Публикувано на: 02.04.2009 09:41

Автор: Агенция Фокус

©kff.kz
Младежкият национален отбор на България загубис 0:2 гостуването на Казахстан  в първия мач от европейските квалификации за шампионата през 2011 година.

Двубоят се игра на стадион "Централний" в Алмати пред около 9 000 зрители, далеч над прогнозираните 500.

Първата част завърши при нулево равенство, а през втората домакините решиха крайния изход на мача с голове в 70-ата минута на Ибрайев от павлодарския Иртиш и считаният за откритието на 2008-а в своята родина Вячеслав Ербис, след самостоятелен пробив, в първата минута на даденото от съдията продължение на редовното игрово време.

На вратата на България, като титуляр излезе Марио Кирев. Стражът, който е собственост на италианския гранд Ювентус замени Николай Михайлов.

Атаката бе водена от нападателя на английския Рединг Радослав Василев и Александър Тонев от ЦСКА.

Домакините, които само преди три дни направиха 1:1 на Израел, като гост. Освен тях в нашата група са Швеция и Черна гора.

Отборът на Швеция и Черна Гора все още не са играли мачове. След първите двубои Казахстан оглави класирането с 4 т., пред Израел - 1 т., Швеция и черна Гора - 0 т. Ние сме последни също с 0 т., заради отрицателната вече голова разлика.

Казахстан: Запорощенко, Шкот, Макаров, Адъйрбеков, Коробов, Кенетаев (Шабалин 84), Ербес, Шахметов (к), Ибраев, Кенбаев (Зунунов 78), Шафф (Хижниченко 58)

Резерви, които не са взели участие в двубоя: Калмъйков, Конъйсбаев, Нохрин, Сердюков

Жълт картон: Ибраев

Точен състав на България: Марио Кирев, Виктор Генев, Филип Филипов, Иван Иванов(к), Момчил Цветанов, Галин Иванов(Димитров 66), Николай Дюлгеров(Курдов 76), Николай Чипев, Лъчезар Балтанов, Мариан Огнянов(Тонев 55), Радослав Василев.

Резерви, които не са взели участие: Иван Караджов, Цветомир Панов, Костадин Гаджалов, Янко Сандански

Жълти картони за българите: Филипов и Генев

-Колев: Самоубихме се, не знаех кой да сменя
-Колев: Шансовете ни за класиране са около 20%
-Иван Колев се чуди на кой да угоди с покана за сбор на младежкия национален отбор