Нова издънка за Байерн, Домо игра три минути за Херта

Публикувано на: 04.10.2008 19:00

Автор: Светлин Костов

©Пресслужба Херта
Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) ясно показа, че се намира в криза, откакто треньор на отбора е Юрген Клинсман. "Баварците" продължават с колебливото си представяне, след като в мач от 7 кръг на Бундеслигата завършиха наравно 3:3 като домакин на Бохум.

Ван Буйтен откри в 16-ата, но в 29-ата Калоглу изравни. С два гола на Зе Роберто в 45-ата и 68-ата "баварците" отново излязоха напред. Но вместо да довършат съперника, за две минути допуснха две попадения, дело на Дабровски в 83-ата и Гроте в 85-ата.

Валери Домовчийски игра едва три минути при победата на Херта с 1:0 като гост на Леверкузен. Единствения гол в срещата реализира Воронин в 89-ата минута.

Хофенхайм продължава с великопеното си представяне в първия си сезон в Бундеслигата. Дебютантът в елита се наложи с 2:1 на собствения си стадион над Айнтрахт. И двете попадения за домакините наниза Ба, за гостите точен бе Щайнховер.

Щутгарт разби като домакин Вердер с 4:1. "Швабите" "грабнаха" гостите още от самото начало и до 30-ата минута поведоха с 2:0 чрез Кедира и Треш. В 63-ата Хилберт направи резултата класически, но две по-късно Диего намали. Точка на спора сложи Ланих в 88-ата минута.

Бившият стрелец на Литекс Миливое Новакович донесе победата на Кьолн срещу Борусия (М), а отборът му спечели гостуването си с 2:1. Двата състава започнаха вихрено срещата и до 10-ата минута си размениха по един гол. В 5-ата Ерт откри за "козлите", но пет минути по-късно Броуверс изравни.

Новакович се разписа в 88-ата минута от пряк-свободен удар, с което донесе втори пореден успех за своя тим и нанесе пета загуба на Борусия (М).