Фабрегас спаси Арсенал от нова загуба

Публикувано на: 04.10.2008 19:18

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Франсеск Фабрегас вкара с глава в 93-ата минута и по този начин донесе равенството 1:1 на своя Арсенал при гостуването на Съндърланд в мач от 7 кръг на Висшата лига. Преди това резервата Гранд Ледбитър бе извел домакините напред в резултата в 86-ата минута с невероятен гол от 22 метра.

Възпитаниците на Арсен Венгер бяха по-добрият отбор на терена, но бяха много близо до това да загубят срещата, след като пропуснаха няколко отлични голови положения. Редовен гол на Робин ван Перси бе отменен от съдията Лий Мейсън, който прецени грешно, че топката е излязла в аут преди Тео Уолкот да центрира в наказателното поле.

Уест Бромич записа третия си успех от начлаото на сезона в Англия. "Черно-белите" се наложиха с 1:0 като домакин на Фулъм, като за лондончани това бе четвърта загуба. Единствения гол в срещата вкара чешкият нападател Роман Беднар в 61-ата минута.

В другия мач в събота Мидълзбро се добра с мъка до трите точки при визитата си на Уигън. Боро стигна до минималния успех с 1:0 в 89-ата минута. Попадението бе дело на Алиадере.