Тунчев и Тодоров титуляри при победи на Лестър и Чарлтън

Публикувано на: 04.10.2008 20:09

Автор: Светлин Костов

©Официален сайт
Българският национал Александър Тунчев игра цял мач за драматичната победа на Лестър с 3:2 над домакините от Хъдърсфийлд в среща от Лига 1, в която на резервната скамейка остана Радостин Кишишев. Лойд Дайър донесе победата на "лисиците" с гол в 90-та минута на мача, след като минути преди това отборът на Хъдърсфийлд беше тръгнал към пълен обрат в мача.

Мат Фрайът беше точен на два пъти за 2:0 в полза на Лестър с голове в 50-ата минута и 65-ата от дузпа. Четири минути по-късно Гари Робъртс намали, а Лиъм Дикинсън изравни в 77-ата минута. Тунчев се отчете с жълт картон за победителите, които останаха еднолично начело в класирането на третата дивизия на Англия.

Българският нападател Светослав Тодоров игра 68 минути за Чарлтън при победата на с 2:1 над гостуващия Ипсуич в среща от Чемпиъншип. Ник Бейли отбеляза първото попадение в мача в 6-ата минута за 1:0, но Мартин Крейни си вкара автогол за 1:1 в 34-ата минута на срещата.

Мориц Фолц обаче върна услугата на Чарлтън с нов автогол след час игра, с което домакините спечелиха срещата с 2:1. Отборът на Светослав Тодоров се намира в средата на класирането на английската втора дивизия.