Бербатов с отличен мач за победа на Юнайтед

Публикувано на: 04.10.2008 22:44

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Бербо израства с всеки изминал мач
Българският национал Димитър Бербатов изигра поредния си цял мач за Манчестър Юнайтед, който в двубой от 7 кръг на Висшата лигапобеди като гост с 2:0 Блекбърн.

Бербо игра отлично през първата част, но през втората се позагуби. Въпреки това се вижда, че с всеки изминал кръг се сработва все по-добре с новите си съотборници, а противниковите защитници изпитват все по-големи затруднения с опазването му.

През първото полувреме дори Митко изведе сами срещу вратаря Дарън Флетчър и Уейн Рууни, които обаче не успяха да материализират чудесните му пасове.

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън преследваха трите точки по време на цялата среща и след половин час игра заслужено откриха резултата. Автор на попадението бе защитникът Уес Браун, който засече с глава центриране отляво.

При попадението домакините претендираха за нарушение срещу вратаря, който беше притиснат от Неманя Видич. Въпреки това главният съдия призна гола.

И през втората част "червените дяволи" продължиха с по-добрата си игра и в 64-ата минута Уейн Рууни удои след самостоятелен пробив на Кристиано Роналдо отдясно. Интересното е, че за английския национал това беше гол номер 200 във Висшата лига.