Левски обърна Локо (Мездра) на "Герена"

Публикувано на: 23.04.2009 21:22

Автор: Костадин Савов

©БГНЕС
С три гола през второто полувреме Левски обърна Локомотив (Мз) до 3:1 на стадион "Георги Аспарухов", в мач от 23-ия кръг на "А" група.

Изненадващо гостите от Мездра откриха резултата в 4-ата минута. Краси Георгиев нахлу в наказателното поле и с изстрел по диагонала не остави шанс на Георги Петков. До края на полувремето "сините" се опитаха да изравнят, но без успех.

Не така обаче седяха нещата през втората част. Футболистите на Емил Велев бяха по-добрият тим и логично нанизаха три гола във вратата на Левашки. В 56-ата Сърмов изравни с шут извън големия пеналт, а девет по-късно Йовов направи обрата пълен.

Точка на спора сложи Георги Иванов. Пет минути преди края на редовното време Гонзо от 5-6 метра оформи крайното 3:1 за Левски.