Левски би със 7:1, Георги Христов с 4 гола

Публикувано на: 26.04.2009 14:59

Автор: Гаро Тахмисян

©Интернет
Левски победи Беласица с 7:1 в мач от 24-ия кръг на първенството на А група, предаде репортер на радио "Фокус"-Пирин. Дебют в елитната група направи главния съдия Богомил Маринов. Четири гола за сините през втората част реализира Георги Христов.

В 6-ата минута Николай Димитров излъга защитник на домакините, центрира и Георги Иванов с глава реализира първото попадение. Гонзо не можа да се зарадва на гола си, защото удари главата си в противников състезател. След това той бе сменен от Иван Цачев и отстъпи капитанската си лента на Христо Йовов. След това в 35-ата минута, последва центриране отляво, Йовов засече топката отблизо с крак.

Топката тупна близо до голлинията, но не се видя със сигурност дали я е преминала. Домакините имаха възможност да намалят резултата в 42-ата минута. Тогава Асен Георгиев изпълни перфектно пряк свободен удар и уцели гредата. В 47-ата минута Мираслав Иванов уцели гредата за гостите. В 55-ата минута Николай Димитров се измъкна от защитата на Беласица, навлезе в наказателното поле,подаде на Георги Христов и бившият играч на Ботев, който необезпокояван увеличи преднината на тима си.

Само две минути по-късно в 57-ата минута Христов отбеляза втория гол за тима си. Последва хубав рейд на Христо Йовов, който пробяга половината терен с топката. Вместо да стреля накрая, подаде Христов в наказателното поле, който отблизо реализира за 4:1. След това в 65-ата минута Николай Димитров овладя топката овладя отдясно по нападението.

Центрира, вратарят Манолов увисна под топката, която обаче бе засечена от Георги Христов, който реализира с глава третото си попадение. Иван Цачев в 76-ата минута покачи преднината на отбора си. Той прати топката в мрежата, след силен шут от точката за изпълнение на дузпите.

Крайният резултат бе оформен от Георги Христов. Стана пробив отляво Жоазиньо центрира към Христов, който реализира четвъртото си попадение.