Публикувано на: 17.09.2008 23:54

Автор: Светлин Костов

©uefa.com
Лисандро се радва след гола си срещу Фенербахче
Португалският шампион Порто надви турския първенец Фенербахче с 3:1 в мач от група "G" на Шампионската лига. Домакините бързо дръпнаха с 2:0 след голове на Лисандро в 10-ата и Лучо в 13-ата, с което успокоиха играта си.

Особено красиво бе второто попадение, където капитанът на "драконите" засече от въздуха подаване отляво. По-спокойните действия на Порто пък се оказаха повод за гостите да започнат да се представят по-добре.

Именно леките проблясъци в атаката на "фенерите" дадоха резултат и в 29-ата минута Дани Гуиса почти от аутлинията отдясно върна един гол. Така и завърши първото полувреме. През втората част домакините могат да съжаляват, че не разгромиха своя съперник.

Гостите действаха безобразно в защита, като само добрите намеси на Демирел запазиха резултата непроменен. В 92-ата обаче Лино бе изведен отляво и с удар по земя прати топката под плонжа на стража на Фенербахче и в мрежата за 3:1.

Украинският гранд Динамо (Киев) определено може да съжалява, че в първия си мач от тазгодишното издание на турнира пропусна да победи Арсенал. Двубоят на Валери Лобановски" завърши наравно 1:1. През първото полувреме и два отбора създадоха добри положения, но гол не падна. Киевчани бяха по-настоятелни пред Алмуния, като на няколко пъти се наложи стражът да се намесва решително.

Втората част премина при по-динамична игра, а домакините определно могат да съжаляват за пропуските и грешката в защита малко преди края на мача. Резултата откри Бангура от дузпа, отсъдена за нарушение на Саня срещу Вукойевич. След попадението Динамо заигра още по-силно и създаде отлични възможности да увеличи преднината си.

Вместо да го направи, в 88-ата минута неразбирателство в защитата остави непокрит Галас в наказателното поле, който от два метра, на празна врата, отмъкна победата на Динамо - 1:1.