Летящ старт за Челси, Клуж хвърли бомбата

Публикувано на: 16.09.2008 23:54

Автор: Светлин Костов

©uefa.com
Играчите на Челси се поздравяват след 4-ия гол
Челси започна по най-убедителния начин участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. В мач от група „А” възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари разбиха гостуващия Бордо с 4:0.

На „Станфорд Бридж” „сините” прегазиха французите, които за целия двубой не успя да сътворят нищо пред Петър Чех. Головете за домакините вкараха Лампард в 14-ата, Джо Коул четвърт час по-късно, Малуда в 82-ата и Анелка в последните секунди на двубоя.

Въпреки успеха мениджърът на Челси не бе доволен от играта на отбора. „Отличен старт за нас, но не играхме добре. Допускахме грешки. През втората част исках да владеем топката, но това не стана. И все пак момчетата вкараха още два гола”, заяви бразилецът.

В другия мач от групата румънският Клуж хвърли бомбата на старта на турнира. Първенецът на северната ни съседка победи с 2:1 Рома насред Рим. Домакините поведоха в 17-ата минута чрез Панучи. И когато всички мислеха за по-убедителна победа, Кулио (на снимката в средата) се възползва от грешка в защитата на „вълците” и изравни. Три минути след началото на второто полувреме отново аржентинецът попадна в прегръдките на съотборниците си, засичайки от въздуха подаване отдясно. И за двете попадения на стрелеца асистира бившият футболист на ЦСКА Еуген Трика. Италианският треньор на Клуж определи като „лудост” случилото се на „Олимпико”.

„Ако някой ми беше казал, че ще бием Рома на техния стадион, щях да го взема за луд. Никога не съм си представял такова нещо. Това е вторият, в който ръководя професионален отбор и първи в Шампионската лига. Това е просто лудост, коментира Маурицио Тромбета.

Лучано Спалети пък смята, че загубата се дължи на психологически проблем в играчите. "Има неща, които правим добре, но има и неща, които са лоши. Бяхме изнервени през втората част и стана най-лошото. Проблемът е психически, в главите", търси обяснение Спалети.