Публикувано на: 07.10.2008 17:14

Автор: Светлин Костов

©Официален сайт на Хартс
Костадинов (вдясно) и Червенков продължават без загуба в Шотландия
Ангел Червенков и Бранимир Костадинов се поздравиха с победа срещу Инвърнес, в който техният Хартс спечели с 3:2 в голов трилър, в мач от резервната Премиер лига на Шотландия, пише kostadinov-football.com. Костадинов излезе титуляр за  столичани, а заедно със своя треньор Червенков продължават без поражение в първенството.

Бившият вече юношески национал на България се представи отново на високо ниво. На два пъти дори се наложи стражът на гостите да отрази два негови топовни шута от над 20 метра разстояние.

В известна степен изненадващо .Инвърнес поведе с 2:0 до 9-ата минута на двубоя, за да настъпи пробуждане в редиците на „сърцата”. Бразилецът с португалски паспорт Бруно Агиар върна едно пoпадение от пряк свободен удар в 27-ата минута.

В 41-ата дойде изравнителният гол, когато след разбъркване защитник на Инвърнес вкара в собствената си мрежа. През второто полувреме Хартс притисна съперника, но резултатът клонеше към равен, когато в даденото от съдията продължение в 92-ата минута, финландецът Юхо Макела вкара комичен победен гол. Негов изстрел срещна гредата топката се върна със сила и се удари в краката му. От настъпилия карамбол, коженото кълбо попадна в мрежата.

Така Хартс все още не познава поражението под ръководството на Червенков. С тази победа отборът излезе на втора позиция във временното класиране, на 3 точки от Селтик. В следващия кръг на 14 октомври отборът от Единбург гостува на Дънди Юнайтед.