"Смърфовете" си взеха мача срещу Пирин с 3:2

Публикувано на: 11.05.2009 17:59

Автор: Гаро Тахмисян

©plovdiv24.bg
Капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев в битка с Тодор Паланков.

Локомотив (Пловдив) победи Пирин с 3:2 в последна среща от 26-ия кръг на „А” група. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в пловдивския квартал Лаута, а главен съдия бе Богомил Маринов.

Георгиев даде преднина на Пирин в 20-ата минута, но домакините обърнаха резултата до 2:1 след попадения на Делибашич в 25-ата и Том в 44-ата. В даденото продължение на първата част Пеев бе точен от дузпа за 2:2. Успехът на домакините бе постигнат в 90-ата минута след точно реализирана дузпа от Делибашич.

Домакините започнаха много активно срещата и създадоха няколко добри голови положения пред вратата на Пирин. Том и Илиев бяха близо до гола, но Макенджиев се намеси отлично. В 20-ата минута Виданов подаде към Георгиев, той стреля към вратата на Локомотив и вратарят Акалски само изгледа топката, която влетя в неговата мрежа – 1:0 в полза на гостите от Благоевград. Само 5 минути по-късно „бяло-черните” изравниха резултата. Том центрира от ляво и Делибашич с хубав удар направи безпомощен Макенджиев. Последваха атаки и към двете врати, но резултатът се запази равен до 44-ата минута. Тогава Том изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар в полза на Локомотив и направи резултата 2:1. В даденото от съдията продължение Делев се освободи от защитника Николов, последва нарушение в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа за Пирин. Зад топката застана Пеев и направи резултата 2:2.

В началните минути на втората част по-опасните атаки създадоха футболистите на Локомотив, като Караманов и Делибашич бяха близо до трети гол. За Пирин Делев се озова на добра позиция в 58-ата минута, но стреля неточно. Последва добра атака на „бяло-черните”, но Макенджиев спаси удара на Писаров. Мачът продължи да е много зрелищен, като Делев пропусна сам срещу Акалски, а удар на Том от фаул бе спасен със сетни усилия от вратаря на Пирин. В 90-ата минута Георгиев извърши нарушение в наказателното поле срещу Делибашич, реферът отсъди дузпа, а самият Делибашич донесе трите точки за своя тим след втория си гол в мача.