България - Ирландия 1:1

Публикувано на: 06.06.2009 19:56

Ирландците се подчиняват на полицията.
Съставите на България и Ирландия не успяха да се победят в мача, световна квалификация от Група 8 за финалите на световното първенство в ЮАР. Срещата завърши при резултат 1:1, а с това равенство Ирландия успя да запази разликата от 5 точки и сведе до минимум шансовете ни за класиране на световното.

Голът за гостите отбеляза Ричард Дън в 24-ата минута, а за България Димитър Телкийски в 29-ата. В началото ирландците играха по-спокойно и записаха няколко удара към Иванков.

Най-напред в 4-ата минута Дъф се освободи от пазещия го защитник, центрира от ляво към Хънт, който насочи кълбото с глава към вратата, но Иванков улови. В 10-ата минута след центриране от корнер на Дъф, Дън свали кълбото към Кийн, но той необезпокояван в пеналта не успя да я уцели. В 16-ата минута след центриране от ляво, Фолан се озова сам срещу Иванков, но не успя да уцели кълбото.

Последва контрадействие на нашите в 19-ата минута Телкийски бе изведен от дясно, пусна към Миланов, който я продължи към Бербатов, но той с глава от 6-7 метра прати кълбото на около половин метър над вратата.

В 24-ата минута, Ричард Дън даде преднина на ирландците. Стивън Хънт центрира от дясно и Дън необезпокояван около малкия пеналт с глава вкара кълбото във вратата на Иванков – 0:1.

Пет минути след това Димитър Телкийски възстанови равенството. Игор Томашич го изведе с 40-метров пас и той вкара топката за 1:1.

В 41-ата минута Ангелов центрира от дясно към Божинов в пеналта, но в последния момент Дън изби кълбото.

В първите минути на втората част българите се опитваха да упражнят териториален натиск, но без особен успех и резултат.

В 57-ата минута Стилиян Петров центрира към Бербатов в наказателното поле, но той не успя да овладее топката, която бе уловена от стража Гивън. В 59-ата минута Мартин Петров шутира опасно от 20 метра, но Гивън изби.

В 70-ата Илиян Стоянов стреля от около 30 метра, но кълбото мина на метър над вратата.

Към края на мача гостите се затвориха много дисциплинирано в своята половина и избраниците на Станимир Стоилов трудно достигаха до стрелкови позиции в близост до вратата.

БЪЛГАРИЯ - ИРЛАНДИЯ 1:1

0:1 - Дън (24')
1:1 - Телкийски (29')

Стартови състави:  БЪЛГАРИЯ: 1. Иванков, 16. Миланов, 4. Томашич, 2. Кишишев, 3. Стоянов, 6. Ангелов, 10. Ст. Петров, 18. Телкийски (81 - Димитров), 17. М. Петров (61 - Георгиев), 8. Божинов (59 - Макриев), 9. Бербатов;

ИРЛАНДИЯ: 1. Гивън, 5. Дън, 3. Килбейн, 4. О'Шeй, 2. Леджър, 8. Андрюс, 7. Дъф, 11. С. Хънт (71 - Макгийди), 6. Уилън, 9. Фолан, 10. Кийн (74 - Бест).

Жълти картони: Миланов, Телкийски, Уилън