Младежите загубиха с 3:4 от Израел на "Герена"

Публикувано на: 10.06.2009 21:04

Младежкият национален отбор на България загуби с 3:4 от Израел в европейска квалификация. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов” в София. Срещата започна вихрено, като българите откриха още в 3-ата минута. Автор на гола стана Лъчезар Балтанов.

Той се възползва от центриране на Спас Делев и с глава отбеляза. Гостите обаче изравниха само четири минути по-късно. Защитникът Кейри бе изведен сам срещу българския вратар и с техничен удар отбеляза.

В 29-ата минута Израел поведе с 2:1. Автор на гола стана Каял, който се възползва от центиране на Начо, изпревари българския вратар Караджов и изпрати топката в мрежата. Главен съдия на мача беше гъркът Димитриус Калопулис.

В 45-ата минути той показа директен червен картон на Спас Делев, който настъпи противников футболист. Второто полувреме започна лошо за България, след като Израел поведе с 3:1. Начо подаде към Чекол, който центрира в наказателното поле на България, след което Божиков изпусна Темиле и той с глава нямаше проблеми да прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Караджов за 1:3.

Българите не се отказаха да се борят и в 59-ата минута стигнаха до втори гол. Огнянов подаде към Тонев, който свали добре топката с глава към Момчил Цветанов, който с хубав удар преодоля вратаря Харуш за 2:3.

В 67-ата минута България успя да изравни резултата. Тогава Момчил Цветанов центрира от фаул в наказателното поле на Израел, където Иван Иванов с глава успя да прати топката в мрежата на Харуш. Българите можеха да излязат напред в резултата в 82-ата минута, когато Иван Иванов бе изведен на чиста позиция, но ударът му срещна гредата.

В крайна сметка гостите стигнаха до победата в последната минута на мача, когато Бен Сахар бе изведен сам срещу Караджов и с хубав удар направи резултата 3:4.