Публикувано на: 11.10.2008 17:58

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Кузи (вляво) игра до 79-ата минута
Националният отбор на България до 21 години победи с 2:1 Гърция (до 21 г.) в контрола, играна на стадион "Георги Аспарухов". Първото сериозно положение в мача дойде още в 10-ата минута и бе в полза на гостите. Куцианикулис преодоля Якимов и излезе сам срещу Николай Михайлов, но българският вратар успя да избие в корнер.

Десет по-късно шансът се усмихна и пред нашия отбор. Но ударът на Лъчезар Балтанов от около 25 метра от пряк свободен удар кацна на напречната греда. В 28-ата обаче гостите нямаха отново този шанс. Иванов нахлу в наказателно поле и бе фаулиран от стража на Гърция Адруцос. Дузпа. Зад топката застана капитанът Николай Михайлов, който вкара първия си гол с националната фланелка - 1:0.

До края на първото полувреме "трикольорите" имаха възможност да удвоят, но удар на Виктор Петаков бе отразен от Адруцос. През втората част и двамата селекционери предприеха редица смени, които разпокъсаха играта.

Все пак в 80-ата минута България стигна до второ попадение, дело на влезлия като резерва Атанас Апостолов, който замени Кузман Илиев. Футболистът на Берое бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши - 2:0.

Добрата игра на гърците също бе овенчана с попадение. В 86-ата минута резервата Атанасиадис връна един гол, за да оформи крайното 2:1 за България.