Англия отнесе Казахстан

Публикувано на: 12.10.2008 09:52

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Англия разби с 5:1 гостуващия Казахстан в световна квалификация, играна на възобновения стадион "Уембли". След нулево първо полувреме англичаните излязоха силно мотивирани на терена за записването на трети пореден успех в квалификациите.

Първото попадение падна в 52-ата минута, когато Шон Райт-Филипс откри. Дванадесет по-късно Франк Лампард центрира в наказателното поле, където Александър Кучма изпревари Уейн Рууни, но изпрати топката в собствената си врата - 2:0.

Казахстанците намалиха резултата в 68-ата и напомниха на препълнените трибуни за ужасяващата загуба на отбора им с 2:3 срещу Хърватия в изминалия европейски квалификационен цикъл.

Това обаче не се случи в този мач след последвалите две красиви попадения на Уейн Рууни за 4:0 с нова асистенция на Лампард и една на резервата Дейвид Бекъм.

Влезлият малко преди края Джърмейн Дефоу оформи крайния резултат на 5:1 в добавеното време на мача.