България с изумителен обрат срещу Куба - 3:2

Публикувано на: 11.07.2009 20:13

Автор: Гаро Тахмисян

©fivb.org
Момчетата слушаха Силвано Пранди и победиха.
Отборът на България постигна изумителна победа с 3:2 (13:25, 23:25, 25:23,26:24, 15:10) гейма над състава на Куба, лидер в нашата Група "С" в среща от Световната лига по волейбол.

Българите показаха изключителен характер и успяха да спечелят важна победа. Срещата се игра през 5000 зрители във Варна.

Нашите започнаха по-добре срещата и поведоха. След това обаче волейболистите на Куба взеха инициативата и до края на гейма доминираха напълно. Те показаха много силна игра на начален удар и блокада. Силни изяви за гостите имаха Леон и Санчес.

Треньорът на България Силвано Пранди направи няколко смени, но и това не помогна. В крайна сметка Куба победи с 25:13 и спечели първия гейм.

Българите стабилизираха играта си в началото втория гейм, като нито един от двата тима не успяваше да вземе предимство в резултата. Българите поведоха с 11:10 след силна игра на Владо Николов. Гостите стигнаха до 12:12 след блокада на Симон. След няколко атаки на Владимир Николов, отново поведохме с 15:13. След това обаче гостите заиграха по-силно и успяха да изравят – 20:20. При 22:22 Леал направи две поредни точки от сервис. Това на практика реши гейма и кубинците спечелиха с 25:23.

В третия българите излязоха пределно мотивирани да променят развоя на срещата. Владимир Николов продължи със силната си игра, а Матей Казийски започна да напомня кой е най-добрият волейболист на Европа за 2008-а.

Геймът премина много равностойно, като до самия край никой не успяваше да вземе сериозно предимство в резултата. В края на гейма българите показаха повече характер и успяха да победят с 25:23.

В четвъртия гейм играта продължи да бъде равностойна. Кубинците продължаваха да играят силно на начален удар, докато българите отвръщаха с безапелационни атаки на Николов и Казийски.

При 24:24 България успя да поведе с една точка. След това кубинците направиха уникална грешка при посрещането и България спечели с 26:24, като по този начин изравнихме резултата – 2:2.

Гостите започнаха по-добре тайбрека и поведоха с 6:3. След това обаче нашите показаха невероятна игра и крайна победа с 15:10. 3:2...