Черноморец вкара 5 гола на Созопол

Публикувано на: 13.07.2009 22:43

©burgas24.bg
Германецът Йохен Зайц в действие.
Черноморец победи с 5:2 Созопол в поредната си предсезонна контрола на обновения стадион "Лазур". През двете полувремена Красимир Балъков пусна две различни формации.

Първата завърши при резултат 2:0 първите 45 минути. Головете отбелязаха след сполучливи разигравания от статични положения Любомир Божинов и юношата Георги Терзиев. Нападението се водеше от новопривлечения Бранимир Костадинов и опитния Светлин Симеонов-Пинчера.

През втората част три попадения за домакините до 5:0 добави бразилския таран Мишел Платини.

Домакините имаха преимущество през цялото игрово време, но пропуски пред гола направиха Карбони, Платини и Фернандес.

Гостите от Созопол се харесаха на многобройната публика дошла на стадион „Лазур" с техничните си действия и сърцатата си игра, макар на моменти да минаваха границата на феърплея, особено през първата част.

В последните минути те дори успяха да върнат два гола и да намалят разликата до 5:2.