Вальо и Благо заковаха с голове Зенит - 3:2

Публикувано на: 19.07.2009 22:07

©Пресслужба Терек
Вальо ИОлиев вкара победния гол за Терек.

Българските национали Благой Георгиев и Валентин Илиев се превърнаха в герои за своя Терек (Грозни), в двубоя с тима на Зетин (Санкт Петербург). Срещата бе от 14-ия кръг на руската Първа дивизия, а тимът на българите постигна успех с 3:2. Освен тях, пълни 90 минути записа и бившият играч на софийските "армейци" Флорентин Петре.

Благой Георгиев откри резултата в 21-ата минута, а в 57-ата Лакялов вкара за 2:0. При този резултат играчите всичко изглеждаше ясно. Шусци и Погребняк обаче вкараха два бързи гола в 73-ата и 74-ата минута, с което изравниха.

Пренебрегваният от националния селекционер Валентин Илиев обаче изригна в 89-ата минута и зарадва повечето по трибуните с трети гол за Терек.

Отборът му е на 8-ма позиция с 20 точки, докато Зенит, въпреки загубата, е на 6-о място с 22.