ЦСКА направи 1:1 с Интер (Баку)

Публикувано на: 23.07.2009 22:11

©cska.bg
Тодор Тимонов в действие

ЦСКА не успя да победи азербайджанския Интер (Баку) в последната си контролна среща преди похода на тима в европейските клубни турнири.

Срещата се игра на Националния стадион „Васил Левски”, където „армейците” ще посрещнат съперниците си в Лига Европа и завърши при равенство – 1:1. Главен съдия на мача бе Антон Генов. През първата Руи Мигел бе точен за „армейците” в 38-ата минута, а в даденото продължение на мача Асиф Мамедов изравни за 1:1.

Преди началото на срещата се проведе официалното представяне на тима за сезон 2009/10. Над 5 000 зрители приветстваха своите стари и нови любимци, като освиркаха бурно бразилския халф Маркиньос.

Маркиньос изигра няколко слаби мача с фланелката на ЦСКА през миналия шампионата и си навлече гнева на феновете. В близко бъдеще той може да облече екипа на варненския Черно море.

Първите 15 минути на мача бяха равностойни, като не се стигна до изгодни положения за гол. Последваха добри минути на „червените”, като близо до откриване на резултата бяха Тодор Тимонов, Костадин Стоянов и Спас Делев.

След преки свободни удари Иван Стоянов и Светослав Петров се опитаха да затруднят стража на гостите Ломая, но той се намеси отлично.

В 38-ата минута обаче Руи Мигел се възползва от грешка в защитата на азерите и преодоля Ломая за 1:0.

Последваха хубави шутове на Иван Стоянов и Тимонов, но топката и след двете ситуации не намери рамката на вратата.

Така след едно полувреме игра ЦСКА взе минимална преднина с 1:0 над Интер (Баку).

„Червените” започнаха вихрено втората част. В 49-ата минута Тимонов бе съборен в наказателното поле и Генов посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Стоянов, но ударът му срещна напречната греда.

Последваха множество смени в двата състава, които разпокъсаха играта на ЦСКА и Интер. При една от тях, феновете на „червените” освиркаха бурно бразилския халф Маркиньос.

В 78-ата минута влезлият минути преди ситуацията Дормушали Саидходжа уцелва за втори път гредата на гостите.

В даденото от рефера 3-минутно продължение гостите от Азербайджан стигнаха до равенството. Асиф Мамедов остана сам срещу Караджов и успя да го преодолее за 1:1.

Така ЦСКА не успя да победи Интер в последната си контрола преди началото на евротурнирите.

ЦСКА - ИНТЕР (БАКУ) 1:0