Спортист "изяде" точката в "Надежда"

Публикувано на: 14.08.2009 19:56

Мартин Камбуров
Новакът в "А" група Спортист (Своге) изпусна да добави още една точка в актива си. В мач от 2-ия кръг  "шоколадите" загубиха с 2:3 гостуването на Локомотив в София. Като цяло столичните "железничари" диктуваха събитията на терена, докато съперникът им се възползваше от малкото удобни положения, които успяваха да създадат.

След няколко безуспешни опита пред Тодор Кючуков и няколко съмнителни засади на гостите, Мартин Камбуров откри резултата в 17-ата минута. Нападателят остана непокрит в малкия пеналт и с глава засече центриране отляво за 1:0. Две по-късно пък главният съдия Георги Кабаков отсъди дузпа в полза на домакините за игра с ръка. Зад топката застана Камбуров, който безпроблемно удвои. И докато всички очакваха при този резултат да завърши първото полувреме, Спортист намали. След центриране отдясно на Младенов Димов надскочи защитата в "жълто-черно", за да върне надеждите на своя тим за нещо повече през втората част.

И докато никой не вярваше в невъзможното, отбраната на Локомотив направи така, че отборът от Своге да ликува. След дълго подаване по въздух на Кючуков в предни позиции Караджинов чукна коженото кълбо към вратаря Галев. Стражът от своя страна се размина с топката, където Антонов на празна врата направи 2:2.

Така се стигна до ключовата 73-ата минута, когато тимът от Своге остана с човек по-малко. След груб фаул на Димов срещу Балдовалиев, Златински налетя на противниковия състезател. В ситуацията участие взе и Борислав Илиев, който вече имаше един жълт картон. Главният съдия успокои страстите, а секунди след това предупреди Златински и изгони Илиев. Спортист се прибра в своята половина, а Локомотив (Сф) започна да атакува по-настойчиво.

В 79-ата минута всичко свърши, когато Христо Златински с удар извън наказателното поле не остави шанс на Кючуков за крайното 3:2.