Публикувано на: 15.10.2008 21:21

Автор: Светлин Костов

©fifa.com
Бербо пази топката от капитана на Грузия Леван Кобиешвили
Националният отбор на България не загуби като по чудо гостуването си на Грузия, завършило 0:0, в световна квалификация за Мондиал 2010. В герой за "лъвовете" в Тбилиси се превърна вратарят Георги Петков, който на практика предотврати разгромен успех за домакините.

Избраниците на селекционера Пламен Марков успяха само веднъж да застрашат противниковата врата за всичките 90 минути. В края на първото полувреме Чавдар Янков центрира отдясно в наказателното поле, където Димитър Бербатов с глава от малкия пенал стреля покрай дясната греда.

През втората част националите продължиха с неориентираните си действия по терена, а Героги Петков правеше всичко възможно, за да спаси точката за България. Домакините диктуваха събитията по време на целия мач и определено могат да съжаляват за пропуснатата победа.

Със спечелената точка националният ни отбор вече има 3 т. в актива си, но след три поредни ремита. В класирането в Група 8 "трикольорите" се изкачиха на 3-о място преди късните мачове тази вечер. Грузия пък е на 5-а позиция с 2 т.

Тази вечер лидерът Италия приема в Лече Черна гора, а Кипър гостува на Ейре.