Младежите направиха класика 3:0 над Казахстан в Ловеч

Публикувано на: 04.09.2009 20:12

Автор: Агенция Фокус

©donbalon.eu
Александър Тонев
Националният тим на България за младежи победи връстниците си от Казахстан с 3:0 в европейска квалификация. Двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч, а главен съдия бе Стен Калдма. Головете за българите отбелязаха Александър Тонев в 57-ата минута и Лъчезар Балтанов на два птъти в 64-ата, и в даденото от съдията 4-минутно продължение. Така България записа първа победа от три мача в група 6, докато Казахстан има 4 точки от 4 изиграни срещи.

Възпитаниците на Иван Колев бяха по-активни през първите 45 минути, но добри положения за гол не успяха да реализират Галин Иванов и Иван Цачев. На два пъти Дани Кики обстрелва вратата на гостите, но също не бе точен. Най-опасният футболист на Казахстан Шаф имаше отличен шанс за гол в 41-ата минута, но не успя да преодолее Марио Кирев.

През втората част играчите на Колев успяха да отбележат три безответни гола.