Черноморец пак мачка, първа победа за Спортист в "А" група

Публикувано на: 12.09.2009 19:42

©burgas24.bg
Дуду вкара два гола в Мездра
Черноморец победи с 5:0 при гостуването си на Локомотив (Мездра) в среща от 5-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Красимир Балъков вкараха едно попадение през първата част и цели четири през втората.

Мартин Тошев даде преднина за отбора от Бургас още в 4-ата минута след грешка в защитата на Локомотив. В 47-ата същото направи и Костадин Дяков за 2:0, а отново той десет по-късно се оказа най-съобразителен в наказателното поле за 3:0.

В 82-ата минута Дуду вкара четвърти гол във вратата на домакините, а след страхотен изстрел от границите на наказателното поле отново той оформи крайното 5:0.

Черноморец има 13 точки от 5 мача, колкото и лидерът ЦСКА, докато Локомотив (Мездра) все още са без точков актив.

В същото време Спортист (Своге ) постигна първи успех в "А" група, след като победи Локомотив (Пловдив) с 2:1. Победното попадение за новака в българския елит бе дело на Ивайло Димитров в даденото от съдията продължение.

Юношата на ЦСКА Мирослав Антонов даде преднина на Спортист в 15-ата минута след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. В 31-ата минута Красен Трифонов изравни като се възползва от грешка в състава на домакините.

Двубоят вървеше към равенство, когато във втората минута на добавеното време, друг юноша на ЦСКА - Ивайло Димитров, отбеляза невероятен гол със задна ножица.

След тази победа Спортист има 4 точки в актива си от началото на сезона, докато Локомотив (Пловдив) е с 3.