Пет гола, две дузпи и трима изгонени на Дженоа - Наполи

Публикувано на: 14.09.2009 00:31

©daylife.com
Фабио Куалиарела опитва удар със задна ножица
Истинско дерби сътвориха отборите на Дженоа и Наполи в срещата помежду си от 3-ия кръг на италианската Серия „А”, завършила при резултат 4:1.

Хамшък изведе гостите напред в 42-ата минута, като малко преди това бе изгонен състезателят на домакините Кришито. В последната за първото полувреме 45-а минута пък терена напусна и привлеченият от Сампдория Кампаняро, като Флокари изравни от дузпа.

В 55-ата Место направи 2:1 за Дженоа, а в 75-ата Креспо вкара за 3:1. Три минути преди края Ароника също пое към съблекалните, а малко след това Карджа, отново от дузпа, оформи крайното 4:1.

Така Дженоа временно оглави класирането в Италия, след като има 9 точки от 3 мача – колкото Ювентус и Сампдория, но е с по-добра голова разлика.