Нов луд обрат на Ливърпул

Публикувано на: 18.10.2008 20:22

©Интернет
Стилиян играя цял мач за 0:0 срещу Портсмут
Стилиян Петров игра цял мач при нулевото равенство на Астън Вила срещу гостите от Портсмут, в среща от 8 кръг на Висшата лига. Халфът регистрира трето поредно реми само за една седмица, след като записа резултати от 0:0 за българския национален отбор срещу Италия и Грузия в световни квалификации. Мачът беше равностоен, а в 81-ата минута българският национал  изработи червен картон за Шон Дейвис, от когото бе фаулиран.

На нова изключителна драматична победа се насладиха феновете на "Анфийлд", където домакините от Ливърпул постигнаха обрат и
се наложиха с 3:2 над гостуващия Уигън.

Мачът за "червените" не започна добре и гостите поведеха в 29-ата минута, когато Заки открадна топката от Даниел Агер и преодоля Хосе Рейна за 1:0. Белгийският бранител се реваншира и асистира на Дирк Кайт за 1:1 в 37-ата минута, но Заки отбеляза фантастичен гол за 2:1 в полза на Уигън в добавеното време на първата част.

Антонио Валенсия обаче остави гостите с човек по-малко в 74-ата минута на срещата, което даде допълнителен импулс в играта на Ливърпул. Алберт Риера изравни за 2:2 със силен удар от границата на наказателното поле в 80-ата, а пет минути преди края със странична ножица Дирк Кайт донесе трите точки на Ливърпул - 3:2.

С тази победа Ливърпул се изравни отново с Челси на върха на класирането, като и двата отбора имат по 20 т. от осем срещи. Челси победи по-рано през деня Мидълзбро с 5:0 като гост.

Близо зад лидерите е отборът на Арсенал, който след успех с 3:1 над гостуващия Евертън събра 16 точки и зае третото място в подреждането. Леон Осман изведе "карамелите" напред в резултата в 9-ата минута, но Самир Насри в 48-ата, Робин ван Перси в 70-ата и Тио Уолкът в 90-ата минута на срещата фиксираха крайното 3:1 за "артилеристите".