Алберто Джилардино пак герой за Фиорентина

Публикувано на: 18.10.2008 20:52

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Фиорентина постигна най-убедителната си победа от началото на сезона, надделявайки над Реджина с класическото 3:0 в първи мач от 7-ия кръг на Серия "А".

В герой за "виолетовите" за пореден път се превърна голмайсторът на тима Алберто Джилардино, който отбеляза два гола за 6 минути, въпреки че се появи като резерва през втората част.

Победата бе четвърта за "Ла Виола" и те вече имат 13 точки в актива си.

Резултата откри Джампаоло Пацини в 40-ата минута, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Кампаньоло срещу Марио Сантана. При тази ситуация стражът получи и червен картон.

През втората част в главно действащо лице се превърна новото попълнение Алберто Джилардино, който бе получил почивка от треньора Чезаре Прандели.

Само три минути, след като се появи на терена, бившият футболист на Милан удвои резултата, след като се измъкна отлично от изкуствената засада на гостите и преодоля стража на Реджина Пуджони с удар в далечния долен ъгъл на вратата.

В 81-ата минута пък Джила заби 6-ото си попадение в Италия и общо 10-о от началото на сезона след грешка на вратаря на гостите. Алберто успя да прехвърли с глава излезлия напред страж и довкара топката на празна врата за крайното 3:0.

Фиорентина - Реджина 3:0
1:0 Пацини (40)
2:0 Джилардино (75)
3:0 Джилардино (81)