Бербатов с първи гол за Юнайтед във Висшата лига (видео)

Публикувано на: 18.10.2008 21:37

Автор: Светлин Костов

©Ройтерс
Димитър Бербатов наниза първия си гол с екипа на Манчестър Юнайтед във Висшата лига на Англия за 3:0 срещу гостуващия Уест Бромич Албиън, а “червените дяволи” спечелиха на “Олд Трафорд” с 4:0. Българинът асистира за първото попадение в двубоя, реализирано от играча на мача Уейн Рууни.

Английският национал пък подаде за второто попадение, което бе в актива на Кристиано Роналдо. В последната минута на мача мълниеносна атака, започната от Бербатов и преминала през Рууни, бе завършена от влезлия през втората част Луиш Нани за крайното 4:0.

Първите 45 минути бяха досадно скучни. През втората част „червените” вдигнаха оборотите и буквално прегазиха гостите. На практика „дяволското трио” реши нещата до 3:0 за около 25 минути, след което тимът на Сър Алекс започна да се забавлява и да доставя истинско настроение по трибуните.

Избраниците на Тони Мълбрай не само нямаха голово положение, но и никакъв шанс да го създадат при тоталната доминация на Юнайтед. Централният нападател Роман Беднар, който през седмицата се обяви за по-добър от Кристиано Роналдо, бе като ученик на практическо занятие. Очаква се да е запомнил нещо.